Przejdź do nawigacji Przejdź do treści
Szkolenie

W zeszłym tygodniu odbyło się szkolenie dla personelu Oddziału Położniczo-Ginekologicznego naszego Szpitala, prowadzone przez dr hab. n. med. prof. UM Małgorzatę Urban-Kowalczyk, Ordynator Oddziału Psychiatrycznego Obserwacyjno-Diagnostycznego Centrum Psychiatryczne w Warcie.

Tematem spotkania były zaburzenia psychiczne w ciąży i połogu, w tym ryzyko pogorszenia stanu psychicznego oraz okołoporodowe zaburzenia nastroju. Podkreślono, że depresja to nie tylko smutek, ale także m.in. drażliwość, brak energii, lęk, problemy z koncentracją oraz zaburzenia snu i łaknienia.

Szkolenie skupiało się na zwiększeniu czujności diagnostycznej personelu oraz lepszym rozpoznawaniu objawów zaburzeń psychicznych u kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować