Świadczenia

Szanowni Państwo informujemy, że od 1 października bieżącego roku Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu zaczyna realizować świadczenia w zakresie badań diagnostyki oraz terapii obturacyjnego bezdechu sennego.
BADANIE POLISOMNOGRAFICZNE będzie realizowane w Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Nenckiego 2 w Sieradzu.

Rejestracja Pacjentów na badania odbywać się będzie na podstawie skierowania wystawionego do Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc z rozpoznaniem G- 47.3.

Rejestracja prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00 osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 43-827-10-21 wew. 278.

Polisomnografia to technika badania i rejestrowania najistotniejszych procesów, jakie zachodzą w ludzkim organizmie w czasie snu. Pozwala ocenić poszczególne stadia snu, poziom tlenu we krwi, wzorzec oddychania, czynność serca oraz reakcje fizjologiczne organizmu. Jest „złotym standardem diagnostycznym” w diagnostyce zaburzeń snu. Pozwala zarejestrować procesy, jakie zachodzą w ludzkim organizmie w czasie snu, tj.

• Czynność bioelektryczna mózgu (EEG)
  • Ruchy gałek ocznych (EOG)
  • Napięcie mięśni (EMG)
  • Czynność serca (EKG)