„Dobry

Szanowni Państwo informujemy, że Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu z dniem od 13 listopada 2023 r. przystąpił do programu pilotażowego "Dobry posiłek w szpitalu" wprowadzonego przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach.

W ramach pilotażu wszystkie posiłki przeznaczone dla naszych pacjentów są przygotowywane w oparciu o jadłospis opracowany przez dietetyka. Zawiera on informacje o rodzaju posiłku i składzie produktów, wartości energetycznej i wartości odżywczej oraz o obecności alergenów. Jadłospis publikowany jest na naszej stronie internetowej w zakładce Dla Pacjenta -> Jadłospis, gdzie również codziennie, od poniedziałku do piątku publikujemy zdjęcia co najmniej dwóch posiłków, spośród najczęściej stosowanych diet z danego dnia.

Mamy nadzieję, że jeszcze lepiej zbilansowane, urozmaicone i zdrowe posiłki przyczynią się do szybszego powrotu do zdrowia naszych Pacjentów.