,,Modernizacja źródła ciepła Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu”.

Wartość ogólna przedsięwzięcia: 3 751 742,37 PLN

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie dotacji:

2 270 000,00 PLN

,,Dofinansowano ze Środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi”.

W ramach realizacji zadania pod nazwą ,, Modernizacja źródła ciepła Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu” przewiduje się modernizację istniejącej kotłowni opalanej biomasą na nowe źródła ciepła o mocy 3 000 kW opalane biomasą tj. zrębkami drzewnymi oraz pelletem drzewnym. Celem Projektu jest zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz redukcja emisji szkodliwych gazów do atmosfery.